Nowe mieszkania, Gdańsk a porównanie starych mieszkań i nowych.

Wybór mieszkania jest jednym z najważniejszych aspektów jest lokalizacja i własne upodobania. Przede wszystkim, będzie istotne to czy jest to centrum miasta czy jednak obrzeża, a także jaki jest stan techniczny mieszkania. Dlatego przeglądając oferty nowe mieszkania, Gdańsk trzeba dokładnie czytać całe ogłoszenia i najlepiej jeszcze konsultować się ze sprzedawcą, ponieważ nie wszystkie informacje zostały umieszczone w określonej rubryce.

Jednym osobom będzie zależało na mieszkaniu w centrum miasta, nie będzie im przeszkadzać to, że akurat w tej części nowe mieszkania, Gdańsk są zdecydowanie droższe, lub nie są one nowe sprzedawane od deweloperów. Także najczęściej oferowane są mieszkania w starych kamienicach, które albo wymagają generalnego remontu, albo dopiero co ktoś je wyremontował, ale cena poszła do góry.

Jeśli jednak kogoś interesują tylko i wyłącznie nowe mieszkania, Gdańsk to musi się liczyć z tym, że w Śródmieściu są one dużo droższe od tych, które zostały masowo wybudowane na przedmieściach Trójmiasta. Ceny takich mieszkań osiedlowych są dużo niższe ze względu na odległości do centrum oraz odległość do Bałtyku. Bo jak wiadomo część osób, która ma na własność lokum mieszkalne przy samym wybrzeżu, często wynajmuje pokoje wczasowiczom, którzy przyjeżdżają do Gdańska na wakacje.