Najlepsze polskie lokalizacje pod nowe mieszkania: Gdańsk

Pomorze należy do najbardziej atrakcyjnych pod wieloma względami regionów w naszym kraju. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych, sportowych. Media systematycznie informują o kolejnych wielkich inwestycjach z różnych branż. Do tego dochodzi malownicze położenie, morski klimat oraz silny ośrodek szkolnictwa wyższego (z Gdańskiem na czele) z wieloma często cytowanymi ekspertami od gospodarki.

Stolicą regionu jest Gdańsk, czyli miasto wielu możliwości. To właśnie tutaj budowane są nowe mieszkania, Gdańsk przyciąga bowiem deweloperów ulgami, atrakcyjnymi warunkami, w zamian za co ci mogą oferować nieruchomości w cenach niższych niż w innych czołowych polskich miastach.

Nowe mieszkanie w Gdańsku można kupować do celów użytkowych albo inwestycyjnych. Zyski są zdecydowanie większe niż tradycyjnych instrumentów finansowych. Opłaca się nawet zaciągnąć kredyt i wynajmować nowe mieszkania. Gdańsk stał się wzorem dla innych samorządów, które starają się podążać wytyczoną ścieżką.

Jednak nie każdy ośrodek dysponuje takimi walorami turystycznymi, co największe miasto na Pomorzu, dlatego tylko tam może się rozwijać rynek nieruchomości turystycznych (chodzi o mieszkania wynajmowane na całe wakacje).

W segmencie tym konkurencja nie jest zbyt mocna, ponieważ możliwości są ograniczone. Nie da się przecież przenieść morza czy gór w inne miejsce (sztuczne plaże nie wszystkim przypadają do gustu). To sprawia, że nowe mieszkania w Gdańsku są atrakcyjnym sposobem pomnażania pieniędzy.