Nowe mieszkania, Gdańsk, a rynek wtórny.

Bardzo często podejmując decyzję dotyczącą kupna mieszkania spotykamy się z pojęciem rynku wtórnego. Czym właściwie rynek wtórny różni się od pierwotnego i jakie ma to znaczenie dla nas kupujących? Wystarczy wejść do jakiekolwiek trójmiejskiego biura nieruchomości i sprawdzić, że dzieli ono: nowe mieszkania, Gdańsk, a mieszkania, które miały już swojego właściciela. Jak sprzedaż wygląda na rynku wtórnym?

Oczywiście nieruchomość w doskonałym stanie, z krótkim stażem również może być nowym mieszkaniem, Gdańsk, ale w sensie formalnym należy już do rynku wtórnego. Jeśli decydujemy się na zakup właśnie takiego mieszkania ofert możemy szukać zarówno biurach nieruchomości, jak również w Internecie, gazetach lokalnych, tablicach ogłoszeń itd. Osoby chcące sprzedaż swoje lokum bardzo często robią to „na własną rękę”, stąd szukać możemy poprzez kilka nośników informacji.

Nowe mieszkania, Gdańsk są natomiast dostępne na rynku pierwotnym i dokonując takiego zakupu mamy pewność, że jako pierwsi jesteśmy właścicielami i mieszkańcami tego miejsca. Oczywiście ceny się od siebie różnią, warto jednak sprawdzić, jak bardzo. Czasami koszt nowego mieszkania, Gdańsk wcale znacznie nie przewyższa mieszkania na rynku wtórnym.